www.elkimlighting.pl

nowoczesne systemy oświetlenia

zalety LED

Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii diody LED mają wiele zalet, które deklasują tradycyjne źródła światła, takie jak np. żarówki. Przede wszystkim ich czas eksploatacji jest znacznie dłuższy i wynosi nawet 100 tysięcy godzin. Ponadto źródła światła LED nie tracą pobieranej energii wydzielając niepotrzebne ciepło. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym cała moc zużywana jest na produkcję światła - gdyby stworzono diody o tej samej mocy co żarówka, emitowałyby one nawet siedem razy więcej światła pobierając taką samą ilość energii. Przewiduje się jednak, że w niedalekiej przyszłości diody LED o takiej mocy emitować będą aż 16 razy więcej światła. Ważną zaletą LED jest także ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne (brak szklanych elementów sprawia, że diody są praktycznie niezniszczalne) oraz zmiany pogodowe, czyli wysokie i niskie temperatury. Z punktu widzenia zastosowania diod istotny jest tzw. kąt rozsyłu, który mieści się w ich przypadku w przedziale 1-120o, a także czas włączania, który jest 2 miliony razy krótszy od typowych żarówek.

Najważniejsze zalety oświetlenia diodowego oferowanego przez ELKIM LIGHTING:

  1. Oprawa oświetleniowa diodowa zużywa 8x mniej energii w porównaniu ze zwykłą żarówką i 2x mniej energii w porównaniu do świetlówki kompaktowej - przy tej samej ilości oddawanego światła!
  2. Żywotność diod w lampach jest kilkadziesiąt razy dłuższa od zwykłych żarówek i co najmniej pięć razy dłuższa od najlepszych świetlówek kompaktowych
  3. Wszystkie oferowane przez nas lampy posiadają wbudowane lub dołączone zasilacze w związku z czym aby lampa zadziałała wystarczy podłączyć  ją do gniazdka lub przewodu zasilającego.
  4. Dzięki niskiemu zużyciu energii oraz bardzo długiej żywotności zmniejszają zużycie energii oraz przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego.
  5. Są relatywnie najtańsze spośród wszystkich rodzajów oświetlenia z uwagi na długą żywotność i oszczędność poboru energii.
  6. Posiadają bardzo wysoki współczynnik oddawania barw CRI co oznacza, iż przy ich świetle kolor który widzimy jest najbardziej zbliżony do tego widzianego za dnia.
  7. Oferujemy klientowi szeroki dobór barwy światła: biały ciepły, biały zimny, biały naturalny, niebieski, czrwony, zielony.
  8. Oferowane przez ELKIM LIGHTING nowoczesne oświetlenie Poznań lampy wyposażone są w diody wysokiej jakośći (CREE i EDISON) gwarantujące żywotność średnio 50.000h*.
  9. Zastosowane diody charakteryzują się wysoką skutecznością świetlną przekraczającą, w niektórych oprawach, 100 lm/W.
* - przy ciągłym świeceniu